Opština Kučevo pristupila je izradi Plana razvoja opštine Kučevo za period od 2022. do 2030. godine na osnovu Odluke Skupštine opštine Kučevo. U tu svrhu, predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajičić je imenovao Koordinacioni tim, radne grupe i članove radnih grupa.
U ponedeljak, 18. oktobra 2021. godine, održan je prvi sastank Koordinacionog tima i radnih grupa, u okviru koga je Aleksandra Đorđević, stručni konsultant za izradu dokumenata javnih politika, upoznala prisutne sa procesom izrade Plana razvoja i usklađenosti sa nacionalnim okvirom i ciljevima održivog razvoja Agende UN 2030, i predstavila metodologiju rada u procesu izrade dokumenta javne politike (Plana razvoja oštine Kučevo), kao i Ex Post analizu prethodnog strateškog dokumenta. Objasnila je kako sprovesti istraživanje za ocenu zadovoljstva građana i grupa zainteresovanih strana sa životom i boravkom u opštini Kučevo, kao i koliko vremena je potrebno za sprovođenja javne rasprave nacrta plana razvoja.
U drugom delu sastanka radne grupe su definisale viziju i cilj Plana razvoja opštine Kučevo za period od 2022. do 2030. godine i dogovorile naredne aktivnosti, koje će se sprovoditi u procesu izrade Plana.


























