ДОГАЂАЈ: Нови Сад, 20. мај 2026. године, среда
Водећа регионална манифестација у области агробизниса, 93. Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду ове године одржан је од 16. (субота) до 21. (четвртак) маја 2026. године на Новосадском сајму. Пољопривредници наше општине (општине Кучево) могли су да открију најновија домаћа и светска достигнућа у области пољопривреде, пољопривредне механизације и прехрамбене индустрије, и то све на једном месту.

Ова акција локалне самоуправе омогућила је пољопривредницима општине Кучево да се упознају са најновијим достигнућима и производима из области пољопривреде, те су тако ове године наши пољопривредници могли да виде и упознају се са: пољопривредним машинама, опремом и деловима за исте, прехрамбеним производима, као и опремом и машинама из те области, изложбом стоке, биљном производњом, органском производњом, објектима и простројењима за прераду, дораду и складиштење у биљној производњи, амбалажом, обновљивим изворима енергије, услугама савеза и институција, финансијским услугама, сточарством, и тако даље. На сајму су били присутни и агро-дронови, последња реч пољо-технологије.
„Пољопривредни сајам већ је стекао репутацију места на којем се окупљају успешне компаније, институције, удружења и појединци у области агробизниса, али и завидан реноме догађаја на којем се промовишу образовање, наука и технолошки развој.
На Новосадском сајму била је приказана најновија достигнућа у области пољопривреде и пратећих индустрија, а производи који су стизали из целог света гарантују најквалитетније и најбоље што постоји у домену аграра, механизације, услуга, опреме, хране и пића.
На Пољопривредном сајму, који и даље носи ознаку „Најбоље из Војводине“, у шест сајамских дана сусретали су се и повезали произвођачи, трговци, стручњаци, научници, политичари, привредне делегације, представници медија и посетиоци из свих области друштвеног и пивредног сектора. Уз бројне пословне и стручне активности Пољопривредни сајам нудио је сјајну прилику за промоцију пред целим светом, обнављање и успостављање нових контаката, проширење и унапређење пословања.“ Извор: https://sajam.net/sr/dogadjaj/93-medjunarodni-poljoprivredni-sajam-2026
Поред главног садржаја, пољопривредници су се могли сусрести и са додатним сајамским садржајем, попут: панела, радионица, конференција, пословних сусрета, такмичења, поклон-играма, дефилеом грла стоке, оцењивањима, промоцијама, презентацијама, и тако даље.

Као и сваке године, и ове године је била различита структура посетилаца: сточари, ратари, произвођачи, удружења, студенти, ђаци, фирме, делегације, и тако даље, односно из следећих сектора: сточарство, ратарство, виноградарство и воћарство, трговина (извоз и увоз), произвођач, прерађивач, малопродаја, институције, јавни сектор, медији, образовање, маркетинг, и тако даље.
Као и претходних година, Општина Кучево је у потпуности финансирала организовани одлазак наших пољопривредника. На Сајму је учествовало преко 1200 излагача из земље и иностранства и то на простору (отвореном и зуатвореном) од око 50.000 квадратних метара.
Представници Општинске управе истакли су да је континуирана едукација и повезивање наших вредних домаћина са модерним тржиштем кључ за развој локалне пољопривреде. Општина ће због тога и у будућности наставити да кроз сличне програме пружа снажну и директну подршку развоју сеоских домаћинстава на нашој територији.

























