Контакт мејл уредника, приређивача (дизајн, прелом, табеле, текст, фото, графикони) и веб-администратора веб-странице КОВИД-19 Кучево је: kucevacke.novine@gmail.com (Д).

ХВАЛА НАШИМ ЗДРАВСТВЕНИМ РАДНИЦИМА!




Челично пријатељство Народне Републике Кине и Републике Србије и у тешким тренуцима. Кина је још једном доказала да је пријатељ нашој земљи. КИНО, ХВАЛА НА ПОМОЋИ!
(
电影院,谢谢您的帮助!).

Захвалност Народној Републици Кини на помоћи Републици Србији у борби против КОВИД-19. Србија види Кину као братску земљу.

Русија и Србија су увек биле једна уз другу, као братске и пријатељске земље. РУСИЈО, ХВАЛА НА ПОМOЋИ! (РОССИЯ, СПАСИБО ЗА ПОМОЩЬ)

Председник Републике Србије Александар Вучић примио је кинеску вакцину СИНОФАРМ” против коронавируса COVID-19: I дозу 06.04.2021, II дозу 27.04.2021, III дозу 07.11.2021.

#ОстаниКодКуће #OstaniKodKuće #StayAtHome

#БудиОдговоран #BudiOdgovoran #BeResponsible



ВЕСТИ



НАПОМЕНА: Сваки прилог из општине Кучево има у наслову прилога префикс КУЧЕВО:ˮ

 

ЗАПОЧЕТИ РАЗГОВОРИ О ПРОИЗВОДЊИ РУСКЕ ВАКЦИНЕ У СРБИЈИ

[Објавио: Општина Кучево (administrator) 21.01.2021, 17:34]

КОВИД-19 – ВЕСТИ >>

 

  • Београд/Волгински, 21. јануар 2021. године, четвртак

Министар без портфеља у Влади Републике Србије задужен за иновације и технолошки развој Ненад Поповић посетио је данас производне капацитете највећег руског произвођача вакцине ”Спутњик В” – организацију "Генериум" у Владимирској области у Русији.

Поповић је том приликом поручио да су започели званични разговори о производњи ове вакцине на територији Србије.

Он је заједно са стручњацима из Института "Торлак" и Министарства здравља Републике Србије одржао састанак са генералним директором поменуте организације Данилом Таљанским, који је потврдио спремност руске стране да изврши трансфер технологија и помогне у обуци српских кадрова за производњу руске вакцине против коронавируса у Србији.

Министар је нагласио да је ово још један доказ пријатељских односа Србије и Русије, али и доказ огромног поштовања које председник Републике Србије ужива у Русији.

Руска страна је одмах одговорила на наш молбу да се вакцина "Спутњик В" производи у Србији и са највишег нивоа у руском државном врху наложено је да се изнађе начин како да успоставимо производњу ове вакцине у Србији у најкраћем могућем року, објаснио је Поповић.

Према његовим речима, у овом тренутку се руска вакцина "Спутњик В", ван територије Руске Федерације, производи једино у Казахстану.

Производња руске вакцине у Србији ће, како је рекао, за нас имати велики значај – прво за очување здравља и живота људи, а онда и за могуће развојне перспективе за дистрибуцију вакцине на Балкану и у Југоистичној Европи.

Он је пренео да је са организацијом "Генериум" потписан протокол којим су дефинисани даљи кораци ка успостављању заједничке производње вакцине "Спутњик В" у Србији.

Такође, како је најавио, у наредним данима ће руски стручњаци посетити Србију и Институт "Торлак" како би се уверили у кадровске и технолошке капацитете којима располаже ова институција.

Вршилац дужности директора Института за вирусологију, вакцине и серуме "Торлак" Вера Стоиљковић пренела је да је овај институт спреман да хитно предузме неопходне кораке за успостављање производње руске вакцине.

Технологије и окружење у којем се производи ова вакцина нама нису непознате. Уверена сам у то да би Институт "Торлак", уз подршку државног врха, заједно са руским стручњацима могао веома брзо да успостави производњу ове вакцине, закључила је она.

извор: https://www.srbija.gov.rs/vest/513591/zapoceti-razgovori-o-proizvodnji-ruske-vakcine-u-srbiji.php


[Последња промена: 21.01.2021 у 18:40]


[ВРАТИ СЕ НАЗАД]

 


Уредник, приређивач и објава веб-страница КОВИД-19: медијски сарадник и веб-администратор kucevacke.novine@gmail.com (Д)
Прилоге припремио (текст, фото, табеле, графиконе, дизајн, прелом) и објавио: kucevacke.novine@gmail.com (Д)
Креирано (објаљено): од марта 2020. године
; Ажурирано (сав садржај / цела веб-страница): 18.04.2022. године (Д)


 (c) Copyright 2000 - 2010 StanCo IST , IST Grupa. Sva prava zadrzana. , RS Domeni